Text Size

Oriëntatie op leidinggeven

Leidinggeven lust of last?

U denkt aan een leidinggevende functie, maar u twijfelt er over of dat iets voor u is. Dat betekent immers meer verantwoordelijkheid en misschien wel leidinggeven aan uw voormalige collega’s. U moet van uw afdeling een team maken, gezag en geloofwaardigheid opbouwen, delegeren, motiveren en ondernemen. Allemaal nieuwe taken en rollen. Is dat iets wat u ligt en ambieert?

Resultaten



Resultaten
Na deze workshop:

  • heeft u een beeld van de werkzaamheden van een leidinggevenden
  • weet u over welke competenties een leidinggevende dient te beschikken
  • heeft u met oefeningen kort ervaren wat leidinggeven betekent
  • beschikt u over de vragen die u voor u zelf nog moet beantwoorden voor u leidinggevende wilt worden

 

Drijfveren
Aan de hand van een vacature/advertentieteksten voor een leidinggevende functie staan deelnemers stil bij hun wens om leiding te willen geven.

Na een vraag- en antwoordspel krijgen deelnemers zicht op hun ambitie en achterliggende drijfveren. Doel is hen op een prikkelende wijze bewust te maken of zij echt over hun wens hebben nagedacht.


 

Aanpak
Voorafgaande aan de trainingen mailen de deelnemers hun leerwensen aan de trainer en vullen een octogrammeting in. Ook lezen zij een aantal artikelen over leidinggeven en coachen.

Leiderschapsstijlen van Quinn
Het octogram meet persoonseigenschappen, attituden en voorkeurstijlen die ten grondslag liggen aan het gedrag van een persoon, die bij iedereen terug te vinden zijn en waarbij voor de functievervulling een beroep op wordt gedaan. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat de eigenschappen te clusteren zijn naar acht met elkaar samenhangende persoonlijkheidstypen. Deze acht persoonlijkheidstypen hebben een sterke samenhang met de door Quinn beschreven leiderschapstijlen.

Programma

Programma

  • inventarisatie van de leerwensen
  • ontvangst en uitwisseling wat deelnemers over leidinggeven willen weten
  • waarom wil je leidinggeven? (drijfveren)
  • wat is jouw beeld van leidinggeven?
  • over welke competenties dient een leidinggevende te beschikken? (octogrammeting)
  • de praktijk van alle dag (test Situationeel Leidinggeven, discussie en rollenspellen)
  • panel van drie leidinggevenden aan wie vragen kan worden gesteld
  • uitreiken en toelichten logboek Loopbaanoriëntatie Leidinggeven
  • evaluatie

 

Doelgroep

Doelgroep
Personen die weer willen weten over wat leidinggeven nu precies inhoudt. De reden van deze wens kan zijn dat zij overwegen om leidinggevende te worden of er voor kiezen om specialist in hun vakgebied te blijven.


Aantal deelnemers
Een groepsgrootte van maximaal acht maakt het mogelijk circa een uur stil te staan bij de leervraag van de deelnemer.

Data

Tijden, data en locatie

De training start om 12.45 uur met een gezamenlijke lunch. De daadwerkelijke training begint om 13.30 uur en eindigt om 20.00 uur.

De trainingen vinden op de onderstaande dagen plaats in Zeist:

  • 20 september 2010
  • 11 november 2010

U kunt zich voor deze training inschrijven.

 

Investering

Uw investering

De deelnamekosten bedragen euro 595,-, exclusief BTW. In dit bedrag is een lunch, een sandwichbreak en een syllabus begrepen.

Inschrijven

U kunt zich voor deze training inschrijven.